Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Guía_telefonica Hans_Pauli_Olsen Hans_Scharoun Anastasia_Nikolayevna_Romanova Gumilla_(Padre)_Joseph Mini_Espías Morten_Müller Moda_Art_Deco Guerra_de_Perusa Idioma_gagauzo Miniestadi Argúlidos Guerra_Etolia Hexeno Herouvillette Miranda_do_Corvo Henri_Nestle Antigua_estación_del_ferrocarril_suburbano_de_Málaga Atlantirivulus_janeiroensis Hilio_pulmonar Gránulos_densos IV_Concilio_de_Toledo Monolepta_tuberculata Andinolucanus_inesae Hernando_de_Válor Anaxandro Helichrysum_splendidum Guerra_entre_la_Confederacion_Peruano-Boliviana_y_Chile. Mrs._Vandebilt Avenida_Jonte Guamá_(Puerto_Rico) Guillermo_de_Nogaret Mont-roig_del_Camp_/_Montroig Hautes-Pyrenees Anis_del_mono Motor_de_combustión_externa Mostyn_Beui Andreas_Krieger Minor_Threat Grifo_Alto Azcárate Arènes Ari_Telch Mirroring Modo_de_audición_alocéntrico Aviacion_del_Ejercito_Ecuatoriano Asociacion_de_tenistas_profesionales Guillermina_de_Hesse_Darmstadt_(Natalia_Alexeievna) Hospital_de_Emergencias_Dr._Clemente_Álvarez Andrei_Zviaguintsev Hold_Me_Thrill_Me_Kiss_Me,_Kill_Me Huelgas Avenida_Libertad_(Viña_del_Mar) Hepatitis_D Atlas_CSH_2

html map