Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Piacense

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.jacta.to-rozmiar.glogow.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.mores.to-rozmiar.glogow.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.paramus.to-rozmiar.glogow.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

C_(Metro_de_Nueva_York) Bajaj_Moto Cardo_escrolado Broadway_Junction_(línea_de_la_Calle_Fulton) Centro_Mundial_Bahá'i Botarguero_(oficio) Casearia_cambessedesii_var._angustifolia Carnavales_de_Carúpano Bilabrella Casa_larga Carles_Vidiella Calle_215_(IRT_Broadway_linea_de_la_7ª_Avenida) Brihadāraṇyaka Carlowizia_salicifolia Cayos_de_Caña_Gorda Campeonato_de_Guipúzcoa_de_Bateles Camwhore Caluromysiops_irrupta Challenger_BNP_Paribas_de_Nouvelle-Calédonie Calabaza_pastelera Baba_Sehgal Baničevec Carex_atrata_var_ovata Brazolas Campana_del_Oeste_de_Africa_(Primera_Guerra_Mundial) Carlos_Chavaño Boult Centro_Cultural_Islamico_Rey_Fahd Bol_Chatak Campeonato_Uruguayo_de_Futbol_1959 Banos_árabes_de_Santa_María_(Cordoba) Cañon_antiaéreo_M1939_de_85_mm_(52-K) Cantos_de_Chile_(Presente/Ausente) Castillo_Rospigliosi Blodgett_Landing Campeonato_Mundial_de_Natación_de_2003 Benito_Graña Batalla_de_Nördlingen Brasil_en_los_Juegos_Olímpicos_de_Salt_Lake_City_2002 Caecilia_subterminalis Chamicero_copetón Batalla_de_el_juncal Barrow_in-Furness Bregi_Kostelski Cero_de_una_funcion BT_Wi-fi Banados_de_izozog Campeonato_Europeo_de_Natacion_de_1987 Campeonato_Europeo_de_Triatlon Bajú Batallón_Xatruch Campo_cuantico_libre Basílica_de_san_apolinar_nuovo Centro_Excursionista_de_Cataluna Bandera_de_Bogota

html map