Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.oedipus.ten-nadzieja.bialystok.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.quaedam.ten-nadzieja.bialystok.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.videre.ten-nadzieja.bialystok.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

El_Profeta_(obra) Erigero_del_Canada Enseñanza_pre-básica Esquerra_de_catalunya Expedicion_de_Alfonso_I_de_Aragón_por_Andalucia Fernandisco Fotoalergia Estación_de_Monts Embalse_de_Furnas Estadio_Raimundo_Sampaio Entre_tus_alas Estacion_Diagonal_Biobío Faro_de_Pechiguera Francisco_Javier_de_Elío Francisco_Eyras_Martínez Elopium El_portero Estudio_Op._10_n.º_4_(Chopin) Estuario_del_río_Tamesis Erophila_serrata FK_Shajtar_Donetsk Festival_de_Rock_de_Alacuás El_barrio_del_Senor_Ruggerio El_vampiro_(película) Fardela_de_corona_gris Federación_de_Fútbol_de_Catar Ferri Ethernet_sobre_SDH/SONET Estrecho_de_cook Estadio_Monumental_José_Fierro Ferrocarril_de_Aragón Exiliada Fl._Bor.-Amer._(Michaux) El_gran_combo_de_puerto_rico El_asesino_de_Rosemary Estadio_Municipal_Roberto_Bravo_Santibanez Football_Club_Erpeldange_72 Ehud_Shapiro El_Al_Israel_Airlines El_pulliu Estrecho_de_cook Erminia_Frezzolini Eternal_Decision_(álbum) Epigino Episodios_de_Shin-chan_(1997) Estado_de_ansiedad Estación_de_Zug_Chollermüli Estacion_Ingeniero_Dante_Ardigo El_mundo_se_equivoca El_caso_de_los_anónimos Ferocactus_coloratus Ferrocarriles_Nacionales_de_México Fortificaciones_de_Sanlúcar_de_Barrameda Football_Club_Alliance_Äischdall Francisco_Izquierdo_Rios

html map