Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.dedit.w-lyzka.bedzin.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.hominis.w-lyzka.bedzin.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.kalendas.w-lyzka.bedzin.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Monaco_de_Baviera Molagavita_(Santander) Minelava Grito_mundial Homer_J._Simpson Avivamiento Arroyito_(Neuquén) Hoja_en_Blanco_(álbum_de_María_Jose_Quintanilla) Montceau-et-Écharnant Hyperolius_acuticephalus Hidateláceas Henicorhina_leucoptera Morus_tokwa Ministro_de_Vivienda,_Construcción_y_Saneamiento_del_Perú Hébertistes HOUND_DOG Anfisbenio Antipatro_de_Sidon Guitarridae As_Pontes_de_García_Rodríguez Hermandad_de_la_Vera-Cruz Atrévete_a_Sonar Hoz_(geomorfologia) As_Pontes_de_Garcia_Rodriguez_Puentes_de_Garcia_Rodríguez Miracle_Mile Guillermo_Valencia Andres_de_Najera Gutai Monarquía_en_la_Mancomunidad_de_Naciones Historia_de_Lituania_(1219_1295) Mouthier_Haute-Pierre Autopistas_de_Concepción Harrar Averias Autovia_Almansa_Jativa Anarquismo_independentista Ariel_Francisco_Rodríguez Andanzas_de_Florita Ash Antonio_Pinilla_Sánchez-Concha Aulo_postumio_albino Monarca_Británico Asociación_Salvadorena_de_Radiodifusores Atabaque Ataque_de_pickawillany Guildo_hat_Euch_lieb! Ayguatebia-talau Hemiblossia_evangelina Apichatpong Mo_(disco) Ministerio_de_transporte_de_israel Atle_Selberg Ark Heart_like_a_sky Anaconda_2:_en_busca_de_la_orquídea_sangrienta

html map