Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Piacense

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Ljubisa_Brocic R.K.Bhide Manejo_de_cuencas Maoutia Los_Hermanos_Garcia Rebecca_Adlington Mariposa_tigre Lászlo_Kubala Google_Maps Pseuderanthemum_atropurpureum Protágoras_(desambiguación) Línea_Plata_(Tranvía_de_San_Diego) Marina_District Microcorys Rai_2 Maskirovka Rafael_Taibo Gordon_Douglas_Rowley Presa_de_Los_Toranes Redes_de_ordenadores R._Engel Radosław_Matusiak Presidencia_del_Gobierno_de_Aragón Good_Vibrations_Best_of_The_Beach_Boys Maria_Augusta_Urrutia_Barba Luisa_Isabel_de_Borbón_Condé Ramsés_VII Rap_nawng_sayawng_khwan Primera_Division_de_las_Islas_Reunión Matsudo_(Chiba) Prattigau/Davos Pseudobagarius_nitidus Primera_división_espanola_2005/06 Ready_or_Not María_Teresa_de_Módena Purcellville Manuel_Cáceres_Fernández Racimo_(desambiguacion) Margarita_intermedia Povoação_(freguesía) Gran_Premio_de_Japon_de_1988 Luis_Fernandez_de_Córdoba_y_Fernandez_de_Córdoba RKKA María_Elvira_Piwonka Los_héroes_de_Telemark Lucio_Marcio_Filipo_(cónsul_91_a._C.) Rana_arbórea_de_Godman Marco_Panella Luis_Sagi-Vela Mildred_Herman Princea Mariano_Pidelaserra_i_Brias Radio_Segovia Mars_la_Tour Marques_de_Bellisca

html map