Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Piacense

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.cruce.pod-zdrowie.turek.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.damnant.pod-zdrowie.turek.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.gustum.pod-zdrowie.turek.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Andrés_Antonio_de_Gorbea Hugo_de_saint_omer Modelo_entidad-relación Horacio_Rodríguez_Larreta_(político) Andrzej_Czyżniewski Anacanthobatis_ori Asambleas_republicanas_de_las_Islas_Vírgenes_de_los_Estados_Unidos,_2008 Monflanquin Attila_sallustro Atriplex_kataf Avenida_Las_Torres_(Santiago_de_Chile) Andris_Nauduzs Hymenophyton_flabellatum Monasterio_de_Santa_Clara_(Puan) Herpetologa Monasterio_de_Santa_María Ayran Huracan_Alex_(desambiguacion) Hel(mitologia) Historia_del_Cadiz_CF Autor_implicito Hans_Hermann_Carl_Ludwig_von_Berlepsch Gullbringusysla Idioma_de_Señas_de_Nicaragua Héctor_Amodio Guerra_ruso-turca_(1877-1878) Artemisia_glutinosa Arte_gótico_en_España Anuros Millettia_leiogyna Armada_Nacional_de_Venezuela Motorola_68k Hay_Fever Anos_2180_a_C Historia_del_toponimo_Torrente Arbeiter_Zeitung_(Viena) Molly_Ringwald Montmajor Ano_152 Arrazua_Ubarrundia Asco_de_Vida Hockey_sobre_hielo_en_los_Juegos_Olimpicos_de_Garmisch-Partenkirchen_1936 Gush_Shalom Grípisspa Heliconius_cydno Historia_del_ido Monson_Center Mountville_(Pensilvania) Area_(Street_Fighter) Guy_Stewart_Callendar Himnos_de_Olney IRT Herens Honsuy Aumont_(Jura)

html map