Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.na-prosty.lezajsk.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.addit.ten-przejscie.katowice.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.bonos.ten-przejscie.katowice.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Barrio_de_Santa_Marina Camara_de_los_Consejeros_(Japon) Bobby_moore Caligrafía_visigotica Casa_de_Beor Bender_no_deberia_salir_por_televisión Calle_Chambers_World_Trade_Center/Park_Place_(estación) Chamaecytisus_albidus Character_Song Barranquilla_(Atlántico) Batalla_de_naseby Centenario_del_Real_Madrid_Club_de_Fútbol Biblioteca_Presidencial_de_John_F._Kennedy Bajiquan Bob_Donham Causonia_japonica Carville Campeonatos_Oficiales_de_la_Asociacion_del_Fútbol_Argentino Calle_8_NYU_(linea_Broadway) Baños_arabes_(chinchilla_de_montearagón) Bill_Pertwee BA-72 Ba_Madine Basilepta_multimaculata Casco_de_ciclista Champrepus Cardenal_Quinones Barrio_de_Realejo-San_Matias Año_501 Bussy_la_Pesle_(Côte_d'Or) Benjamín_jowett Basaria Bandera_del_CARICOM Cameron_(Carolina_del_Norte) Capitania_de_Sao_Vicente Cedro_limon Castillo_de_Doña_Blanca Bienes_protegidos_del_patrimonio_histórico_y_cultural_en_el_entorno_del_Parque_Natural_Cabo_de_Gata_Nijar Cayo_Mucio_Escévola Castillo_de_Camargo Braulio_Herrera Banachek Carlos_Maria_Isidro_de_Borbón Capitolio_nacional_de_colombia Barry_Buchanan Barrio_Besòs-Maresme Camilo_Castaldi Centro_de_Satelites_de_la_Union_Europea Carlotta_"Carly"_Shay Bathygobius_casamancus Base_Antártica_Española_Juan_Carlos_I Bandera_de_gales Bebel_gilberto Batalla_de_Zorndorf Benarraba_(Málaga)

html map