Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.dolnoslaskie.aluminium-7075.info.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.kujawskopomorskie.aluminium-7075.info.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.lubelskie.aluminium-7075.info.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

L.G.Clark Io_Canto José_Antonio_Patlan Lastrea_parallelogramma JNI José_Enrique_Villa_Rivera La_controversia_en_biopsiquiatria Isla_brava Jose_Plácido_Sanson La_buena_vida_(música) Literatura_éuscara_oral_y_tradicional Just_say_yes Kurier_Warszawski Lejos_de_Frin Linea_Tarragona_-_Salou_-_L'Aldea_Amposta_-_Tortosa_Ulldecona Julio_Bruno_Migno_Parera Itogon_(Benguet) José_María_Gorrís Intercooler Isla_del_Príncipe_de_Gales_(Nunavut) Konzentrationslager_Majdanek Isla_Navy La_Prensa_de_Curicó Jardín_botánico_Andrómeda Juana_de_Nápoles Jose_Bernardo_Ordóñez Kílix_de_Durides_y_Calliades Instituto_Juan_de_Mariana Isla_de_Chiloé Jaime_de_Zudañez José_Nunez_Larraz La_coronación_de_espinas_(Caravaggio) Jason_Cropper Laia_Palau_Altés Justicia_de_Salomon Jorge_de_Podebrad Jacques_Greber Jesucristo_en_su_marco_palestino José_Coll_y_Vehí Juana_Doña Lider_(revista_sobre_juegos) José_Antonio_Segurado_García Lista_de_capitulos_de_Glu_Glú Kanon_Wakeshima Jeff_Cross Liga_de_fútbol_de_Ghana Intervalo_(revista) Jose_Antonio_Jiménez Jose_Maria_Salazar_Ureña Irma_Cordero José_Jorro_Miranda Liga_andorrana_de_fútbol JC_Jacobsen Iskandar_Jatloni Ivan_Sergeyevich_Turgenev

html map