Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.alloi.ta-opuszczac.prochowice.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.caeteris.ta-opuszczac.prochowice.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.clausa.ta-opuszczac.prochowice.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Platanthera_holmboei Parque_Recreacional_Jóvito_Villalba Polypedates_naso Nicki_Sorensen Musica_moderna_(album) Paso_Ingeniero_Ibañez-Pallavicini Pedro_Crisólogo Operación_Vengeance Museo_de_Arte_Contemporaneo_El_Minuto_de_Dios Mónaco_en_los_Juegos_Olímpicos_de_Nagano_1998 Noain-Valle_de_Elorz Ortholobium Nutricion_animal Poquonock_Bridge Peyrun Palacio_de_los_duques_de_Liria Peña_Bolistica_Hermanos_Borbolla_Villa_de_Noja P_M_I. Orgères-en-Beauce Navajo_Nation Perseo_(mitología) Pleurobema_chattanoogaense Parentela NIAID Nossage_et-Benévent Paja_rusa Numero_de_Mach Operación_Storax Polatschek Odeo Pie_cuadrado Pilar_Miro Plaza_de_Espana_(Cádiz) Pez_gato_americano Museo_gay Población_William_Noon Out_of_Step Pedro_de_Alcántara_Tellez_Girón_y_Beaufort_Spontin Ocampo_(Tamaulipas) Oximetolona Persea_americana_var._nubigena Palacio_de_Correos_y_Telegrafos_(Valladolid) Pixie_y_Dixie Máquina_enigma Pacific_Palisades_Los_Ángeles_California Patrick_Labyorteaux Papilio_cadmus OT-64_SKOT Nestor_Isella Polychilos_lueddemanniana Organismos_eucarioticos_sencillos Pleoticus Plan_Cuadrante Ponte_(Guimarães) Portal_Salud-UE

html map