Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Piacense

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.morituri.w-francuski.lebork.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.quaestio.w-francuski.lebork.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.spiro.w-francuski.lebork.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Automobiles_Citroën Montes_Rila Grupo_unitario Autopista_Ruta_de_la_Plata Asarca_cardioglossa_var._patagonica Homoiosteleos Arthur_Mills,_III_barón_de_Hillingdon Moción_de_censura_constructiva Angioqueratoma_corporal_difuso Mordellaria_africana Anteo Hōchu_Ōtsuka Mossos_d'Esquadra Asociación_de_Fútbol_de_Iraq Armored_Core:_Formula_Front Guerra_del_Pacífico_(1879_1884) Modo_largo Hanna-Barbera_Productions_Inc Mortadelo_y_Filemón_-_Los_que_volvieron_de_"Allá" Millionbøf Hermandad_de_Viñeros_(Málaga) Huervo Aránzazu_(Vizcaya) Hymenocallis_cordifolia Historia_de_la_homosexualidad_en_España Arado_romano Ayungon Anita_Bryant Hedranthus Gustavo_Paz-Pujalt IG_(Star_Wars) Monterrubio_(Segovia) Muhammad_I_de_Granada I_lay_my_love_on_you Aspidoras_depinnai Arturo_Pellerano_Alfau Artocarpus_altilis_var._non-seminiferus Hōzōin-ryū Antonio_goicoechea_y_cosculluela Hammer_Film_Productions Hospital_san_rafael_de_alajuela Guadiamar Anne_Brenon Hodgkinsonia Astrid_varnay HIP_38594 Hotel_Quitandinha Arcoseno Herritarrak Hitmonlee Ananassa_porteana Icy_Phoenix Archipielago_de_las_Primeras_y_Segundas Gynizodon Atenágoras_de_atenas

html map