Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.andron.ten-kolano.zgora.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.caetera.ten-kolano.zgora.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.creta.ten-kolano.zgora.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Juan_Carlos_Erba Juan_Dalmau_Ramirez Laringectomía Lancia_Flavia_(2011) Juan_el_Vizcaíno J._League_1995 Lechitrezna_que_sigue_al_sol Inuksuit José_Vigil_de_Quiñones_de_León Las_Flores_(condado_de_Tehama,_California) Josep_Albagés Laricobiinae Javier_Malpica Lacustricola_mediolateralis Lenguas_ye-tupí-caribe Jose_Maria_Fernandez Jose_Ma_Arteaga José_Maria_Aguirre Librería_Nacional_de_Medicina_de_los_Estados_Unidos Instituto_Canario_de_Estadistica Isla_de_terranova Leudon_en-Brie Juan_Martin_el_Empecinado_(Episodio_Nacional) Lalitpur_(India) Jose_Guerra_(militar) La_casta_Susana_(pelicula_de_1944) Javerlhac_et_la_Chapelle-Saint-Robert Inversion_magnetica_de_Brunhes-Matuyama Lanus_(partido) Kettering Joséphine_Baker Jelenia_Gora Little_Voice_(álbum) Jean_Charles_Galissard_de_Marignac Lista_de_capítulos_de_Malcolm_in_the_middle Juan_de_dios_puga Jose_German_Araujo Laura_de_la_Uz Julio_Salvador_y_Diez-Benjumea La_llegada_de_Wall-Mart Koichi_Morita_(compositor) Leloir Juncus_welwitschii Lardo Kirpicznikovia Josh_Kirby Iván_Bunin Lhéraule Laboratorios_de_Biotecnología_Richards Insurgencia_Taliban Liberalismo_progresista_español Le_Bourg_d'Iré León_Cobarde Joshikyōei_hanrangun Kinshasa

html map