Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.caesar.pod-obowiazek.mielno.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.clarior.pod-obowiazek.mielno.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.dominus.pod-obowiazek.mielno.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

William_Hunter Club_Athletico_Paulistano Aeropuerto_de_Comox Acacia_chariensis Club_Atlético_Belgrano_de_Cordoba Vcprd Cinetica_y_Mecanismos_de_Reaccion Zora_Lancaster Acuña_Anzorena Victor_Matta Coche_bomba_del_barrio_Veracruz XEX Cliometría Ciudad_de_Jose_Batlle_y_Ordonez Collalba_yebélica Virrey_del_Pino_(Buenos_Aires) Zatch_Bell! Vera_Grabe XHQUE-FM Codeblock Abdullah_II_de_Jordania Yeguada_Militar_de_Jerez_de_la_Frontera Città_di_Como_Challenger Come_Out_and_Play_(álbum) Abadia_de_Santa_Pia Zadora,_Michael Woodsia Condado_de_Pope_(Illinois) Concurso_oficial_de_agrupaciones_del_carnaval_de_Cadiz Chevilly_Larue Africa_Espanola Von_der_wiege_bis_zum_grabe Acido_benzóico Vianopolis Al_Fattan_Marine_Towers Wings_of_forever Villanueva_de_la_Torre_(Guadalajara) Yumisuke_Kotoyoshi Alcaldesa Al-Aqiser Abierto_de_los_Estados_Unidos_(tenis) Acdc Combat_air_patrol Walter_Ross Walls_Of_Jericho Cifras_y_Letras,_juego_de_mesa Zarangüéngano Agencia_de_Gestión_de_Energia_de_la_Región_de_Murcia Clavel_del_campo Alberto_V_de_Austria ARM_Montez_Azules_(BAL-01) WASP-2b Condado_de_Nacodgoches_(Texas) Viola_segobricensis Veronne

html map