Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

NGC_399 Papas_alinadas Persecución_en_la_ciudad Pantalla_Noticiosa Parey-Saint-Cesaire Panterinos Música_Andina Ornitología O.C._Safi Paul_Deman Pay_de_limon Paisaje_campestre Physalis_latifolia Mónica_Lavín Padiernos_(Avila) Métodos_para_resolver_la_raíz_cuadrada Pholiurus_filiformis Oskar_Schlomilch Nanocomposite Payson_(Illinois) Parque_Grande_de_Zaragoza Ofensiva_de_Budapest Parque_nacional_Ríos_Salvajes_de_Oxley O_PEREIRO,A_MEZQUITA Partido_Comunista_de_Galicia_Marxista_Revolucionario Oleg_Ivanov Nolasc_del_Molar Museo_del_grabado_de_goya Numero_palindromo Onizuka Otrado-Soldatski Ole_Olé Plaza_Espana_(Valladolid) Nokia_Lumia Pita_comun Pablo_el_Ermitano Periodista_científico Poa_glycerioides Playa_Maracas Máximo_Pacheco_Matte Parque_nacional_Médanos_de_Coro Parque_Nacional_General_Juan_Pablo_Peñaloza_(Paramos_El_Batallón_y_La_Negra) Pantaleón_y_las_visitadoras Os_matareis_en_la_caida_(El_ala_oeste) Partido_socialdemocrata_aleman Mythimna_favicolor P_C._A. Oxidacion_anaerobica PSE_EE/PSOE Paradoja_del_pajaro_en_el_arbusto Nervus_dorsalis_scapulae N-pentilamina Placa_del_Pacifico Perdix_perdix_hispaniensis Omomantis_sigma

html map