Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.ardentia.do-suchy.bieszczady.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.bonum.do-suchy.bieszczady.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.contrario.do-suchy.bieszczady.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Pirámide_de_Malpighi Olga_Constantinova_de_Rusia Polpochila Paola_e_Chiara Pierre_Martin_Remi_Aucher-Eloy Pajilla Oleg_Kuzmin Nikolai_Miklujo-Maklai Pabellon_de_Mexico_en_la_Expo'98_Lisboa Potaje_de_trigo Nothopus One_Day_(canción_de_Vince_Clarke_y_Paul_Quinn) Naglfari Pios_Barbós_i_neobychni_kros Netrobalane_canopus Ouroux-en-Morvan Pin_pan_pun Perpetual_(álbum) Othacehe Petrel-paloma_de_Salvini Organización_para_la_Seguridad_y_Cooperación_en_Europa Notepad2 Onicolisis Parroquia_de_San_Gonzalo No_Woman_No_Cry Parque_Nacional_Barranca_de_Cupatitzio Pepion Paris_au_Printemps Ninfa_(mitología) Pieve_d'Olmi Máquinas_para_movimiento_de_tierra NGC_338 Nicolas_Guillen_Landrian Museo_Nacional_de_Arqueologia,_Antropologia_e_Historia_del_Perú Parque_natural_de_Collserola Museo_de_la_Ceramica_(Onda) Palacio_Arzobispal_de_Quito Pokémon_Diamante_Perla_y_Platino_La_Película:_Hacia_la_superacion_del_Espacio_Tiempo Nitrito_de_sodio Porque_Hoy_es_Sábado Poitevin_(desambiguacion) Osso Oliver_(pelicula) Mutemath Obsesión_(canción_de_Aventura) Pac_'n_Roll PTV Nett_Lake_(condado_de_Koochiching,_Minnesota) Nuestro_día_llegará Plaza_del_Ave_Maria Poecilia_sulphuraria Pasta_de_sesamo Neuilly_le-Real Objeto_BL_Lacertae Nārāyaṇa

html map