Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.wielkopolskie.deska-modrzewiowa.net.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.dolnoslaskie.deska-modrzewiowa.org.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.kujawskopomorskie.deska-modrzewiowa.org.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Diócesis_de_Gómez_Palacio Amar_de_nuevo_(álbum) Cytisogenista_arborea Cosio_d'Arroscia Copa_del_Rey_de_futbol_1993-94 Amotion Cristián_Arriagada Debgram Cyrtonota_montana Corona_de_vizconde Dophla_evelina Crisis_diplomática_entre_Ecuador_y_el_Reino_Unido_en_2012 DICAP Diocesis_de_Albano Corona_de_laureles Diseño_de_concepto Doku_Abú_Usmán Copa_Centroamericana_2013 Alfonso_Díaz_(bolos) Alexandria,_Virginia Duke_Lemur_Center Directiva_relativa_a_la_conservacion_de_los_habitats_naturales_y_de_la_fauna_y_flora_silvestres Daviesia Aleksandr_Ziloti Diego_de_Jaraba_y_Bruna Alemanes_de_Namibia Distrito_de_Sikar Almutaman Cotia_(São_Paulo) Convento_de_Jesus,_María_y_José_(Vélez-Málaga) Drosera_erythrorhiza Alpina_Burkard_Bovensiepen Criogenesis Cristóbal_de_Castro Cubanitos David_Blanco_Rodríguez Dambenoît-les-Colombe Diego_Lorenzi Allan_Shiach Duques_de_Bedford Díada E.A._Merry Corbina Cultura_politica_en_la_Republica_Restaurada Dia_de_los_inocentes Dacoderus_striaticeps America_Latina_y_el_mundo_en_la_Guerra_del_Pacifico Danapur Diana_Carolina Convento_de_San_Basilio_(Cuellar) Dasarata Delta_(Columbia_Britanica) Duración_(música) Algorta_(desambiguacion) Demografía_del_Japón

html map