Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://swiat-kobiet.pl/109-2/ makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://swiat-kobiet.pl/biale-sukienki-na-lato/ zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://swiat-kobiet.pl/wskazowki-co-zabrac-na-weekendowy-wyjazd-do-miasta/ wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Morgan_City_(Luisiana) H2_(jeroglífico) Montemayor_(Córdoba) Anan Astecados Guerra_en_broma Gömböc Gupta_Empire Idioma_eslavo_meridional Montreuil_sur_Therain Multitud H.J.Chowdhery Multitáctil Aulacophora_medvedevi Hermandad_de_Culto_y_Procesion_de_Jesus_Nazareno_del_Perdon_y_Maria_Santísima_de_Nueva_Esperanza_(Malaga) Hipica Horatio_Gates Mistresses:_¿Amor_o_sexo? I_distrito_electoral_federal_de_chiapas Astrocaryum_confertum Astérix_el_Galo_Obélix_y_compañia Monumento_al_Ejército_de_Los_Andes Heaven_can_wait Anzegem Morriñas Génesis_(banda_británica) Hiroshima_(desambiguacion) Andrés_Valero_Castells Gymnocactus_ysabelae Arterias_arcuatas Ananas_ovatus Guanche Atila_Brandao Hunter_Bradley Andres_Reggio Andy_Kusnetzoff IRB_Americas_Rugby_Championship Antofilos Antigua_Galeria_nacional_de_Berlin Aun_Rap_Por_Placer Andrés_Ibargüen Anthony_Sabuneti Miquel_carnicer_i_batlle Andrujayev Historia_de_la_meteorología Guaza_de_campos Arzobispo_de_Oviedo Apeadero_de_Évora-Monte Molodizhne Guerrilla_Games Historia_del_comic_estadounidense Ariadne_celebensis Movimiento_feminista Analisis_de_sangre Hawker_Spanish_Fury

html map