Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.mazowieckie.aluminium-6082.org.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.podkarpackie.aluminium-6082.org.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.pomorskie.aluminium-6082.org.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Regina_Hall Manio_Acilio_Glabrión_(cónsul_67_adC) Raúl_Lara Matilda_Charlotte_Vining Región_Sector_4_(Nayarit) Mikhail_Gorbachev Presidente_del_Club_Atletico_Boca_Juniors Pudahuel Luz_Blanco_y_Zamora Publio_Nigidio_Figulo Michael_C_Rockefeller Regla_de_sucesión_de_Laplace Puedes_contar_conmigo_(cancion_de_Mägo_de_Oz) Mahapuranas Logica_de_inyeccion_integrada Psidium_schiedeanum Goregrind Lobo_gris Goðorð Loreto-di-Casinca Raúl_G._Ruiz Mario_Fernandez_Cuesta Razón_áurea Pregon_pascual Matsuyama-shi Massingy_les-Semur Querella_de_las_investiduras Martínez_de_la_Torre_(municipio) Rafael_Rodriguez_Almodovar Lukasiewicz Puerto_de_pandetrave Malaxación Puente_la_Reina_de_Jaca Luciano_Spalletti Los_Cinco_Latinos Luz_del_Sur Loïc_Nestor Puente_Ferroviario_en_Concepción Region_Delta_del_Rio_Rojo_(Vietnam) Prefectura_de_Policia_de_Paris Miguel_vilanova Raul_Fernández_Calleja Grano_castellano Psicoquinesis Meridiano_128_oeste Lucas_Córdoba_Thames Microrregion_de_Sao_Jose_dos_Campos Metyen M_L._Estefanía Mikoyan_MiG_29K Gran_Premio_de_la_Ciudad_de_Imola_de_Motociclismo Melrose_Place_(2009) Marie_Louisa_De_La_Ramee Region_de_Pilsen Macarisiaceae

html map