Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.





Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://kochamklocki.pl/10606-klinika-dla-pluszakow-klocki-lego-duplo-2/ makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://kochamklocki.pl/10607-warsztat-spidermana-klocki-lego-duplo/ zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://kochamklocki.pl/10608-ciezarowka-spidermana-klocki-lego-duplo/ wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Orden_de_San_Basilio_de_los_melquitas_de_Alepo Myotis_evotis Música_Tex-Mex Nigel_Barker Ofensiva_Kerensky Patinaje_artistico_en_los_Juegos_Olimpicos_de_Chamonix_1924 Penny_Arcade_(comic) PR:NC Plan_de_vuelo:_desaparecida Musica_clasica_electronica Peine_de_los_vientos OGLE-TR-182b Polygonatum_latifolium_var_commutatum Parque_Natural_Urbasa-Andia Pernigotti_spa Packet_Tracer Mārkanḍeya_Purāṇa Ninas_Mal Omega_Pharma-Quickstep Nahuel_Ventura Partido_revolucionario_de_las_trabajadoras_y_los_trabajadores North_Riding_of_Yorkshire Oscar_Carmelo_Sánchez Nikolai_Yezhov Osso_de_Cinca Pizarro_(Cáceres) Oreomystis Parque_de_Diversiones_de_la_Ciudad_de_Buenos_Aires Pedro_Munoz_(Ciudad_Real) Paisaje_protegido N_L_Butmi Nat_Cole Panamá_Viejo Nelson_Garzón O_Barão_de_Lavos Piney_Point_(Maryland) Pewmafe Muur_van_Geraardsbergen Ogoveidae Paul_D._Miller Médico_de_atencion_primaria Método_NUT Polonaise_Fantaisie Museo_de_Carruajes_(desambiguacion) Partit_Popular_de_Catalunya_(1973_1976) Peliculas_Caseras Pagina Pedro_Canas_Serrano Pleurothallis_paranapiacabensis Pilar_Gonzalbo_Aizpuru Peter_Straub Parahyliota_alticolus N_I.C. Nogoya_(Entre_Ríos) Pere_Calders

html map