Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.pod-sprzedawac.mielno.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.arbitrium.do-zbudowac.olkusz.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.auxilium.do-zbudowac.olkusz.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Phyllopodium Parques_nacionales_de_Suecia Neisser Música_envasada No_Doubt_(álbum) Porcelandia Peng! Omolabus_callifer Piratbyran Policloruro_de_vinilo Muséum_National_d'Histoire_Naturelle Músculo_recto_del_abdomen North_Shore_(California) Pedro_Pérez_Clotet Paysandú_Bella_Vista Olivier_Charroin Playa_de_La_Arena_(Arnuero) Orden_del_Templo_de_la_Rosa_Cruz Noruega_en_los_Juegos_Olímpicos_de_Verano_1992 Pip_(episodio_de_South_Park) Mythimna_speciosa Penelope_pileata Paulus_Diaconus Musicoterapeuta Pleurothallis_phyllocardioides Organizacion_Arabe_de_Transportistas_Aereos Política_Comercial_Común_(Unión_Europea) Pingüinos_de_Madagascar Olosón PR:MAD Nyurba New_Albany Nandelt Organizacion_Mundial_de_Gastroenterologia Nogent_sur_Vernisson Obex Oradour_sur-Glane Policia_Nacional_de_Colombia Partido_de_campo Nu_au_Plateau_de_Sculpteur Playa_de_El_Camello Pasó_en_mi_barrio Ochodaeus_seleuciensis Nemozoma_elongatum Opuntia_exaltata Post-progresivo PR:PS Nəbiagalı Orchis_obtusa Pedro_Aibar_Jiménez Nerine_japonica Orto_(desambiguacion) Osteodistrofia_hereditaria_de_Albright_tipo_3 Piedra_Blanca Otro_día_para_morir

html map