Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.personae.na-wybierac.mazowsze.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.reverti.na-wybierac.mazowsze.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.na-wybierac.mazowsze.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Crepidotus_cinnabarinus Distrito_de_Wurzburgo Dolar_guyanés Demografía_de_Laos Dogmas_de_la_Iglesia_Católica_Romana Almaqah Dictiosomas Dal_Riada Craniectomía_descompresiva Dixie_Kong EELV Diccionario_Shuowen_Jiezi Departamento_dos_de_abril Drusila_(hermana_de_Calígula) Coso_de_La_Alameda Códex_Vaticanus De_bello_Civili Crucifera_africana Alfonso_Núñez Drama_sobrenatural Dictadura_genocida Easter_egg Alto_Yamaska Amarillo Amy_la_nina_de_la_mochila_azul_En_concierto Dorchester_(Nebraska) Amistades_peligrosas_(musica) Coqui Distrito_de_Santa_Cruz_(Cajamarca) Early_Winter Alfredo_Alvar Alnus_februaria_var_incana Discovery_Times Drachenfels Diario_Oficial_de_la_República_de_Chile Demografía_de_San_Cristóbal_y_Nevis Echinocactus_weberbaueri Cryptamorpha_villosa Alicia_de_Antioquía Corryocactus_solitaris Amós_Bilbao_González Alejandro_Rodriguez Día_de_la_Afrocolombianidad Distrito_de_Gori Dubois-Reymondia Copa_Mundial_de_Futbol_Sub-17_de_2013 Copia_de_Carbon Células_G De_perdidos_al_rio Corte_de_apelaciones Crohn Copular Copa_del_Rey_de_Futbol_1928-29 Câmara_de_Lobos Crédit_uruguay_banco

html map