Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://modaonline.com.pl/kampania-wiosna-lato-marki-warszawska-lala-plny-lala/ makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://modaonline.com.pl/outlet-mango-najlepsze-miejsce-na-zakupy-w-barcelonie/ zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://modaonline.com.pl/sklep-odziejsie-strefa-wyjatkowo-goracych-produktow/ wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Marcos_González-Díaz Luxora_(Arkansas) Provincia_de_melipilla Marismo Rapanea_jaliscensis Mesorregiao_do_Centro_Sul_Cearense Maskinan Pseudobagrus_koreanus MADEX Masacres_de_indigenas_Awás_en_Narino Mg_(editor) Principio_de_localidad Qazaqstan_Temir_Zholy Reese_(Míchigan) Melanodera_melanodera Graffigna Mesorregião_Sul_Espírito-Santense Rascón_carigrís Metrobús_(Panamá) Raión_de_Horodok Medallero_de_los_Juegos_Paralimpicos_de_Invierno Metadiscocyrtus_fornicatus Metaporana Redundancia Locura_(album_de_Nuria_Fergo) Maxim_Litvínov Los_Tres_Caballeros Prostibulo Presidentes_de_Ceuta Matias_Rossi Louis_Antoine_Henri_de_Bourbon-Condé Lopburi Grados_día_de_enfriamiento Raión_de_Apseronsk Medicina_Basada_en_Pruebas Rebelion_Hōgen Puntius_hemictenus Regina_Blandón Lost_(segunda_temporada) Maribeth_Pascua Puerto_deportivo_del_Real_Club_Marítimo_del_Abra_–_Real_Sporting_Club Llanura_abisal_del_Polo Lucio_Licinio_Luculo_(151_a._C.) Gran_Premio_de_Monaco_de_1966 Mario_dei_Fiori Gran_Premio_de_Hungría_de_2013 Lluvia_de_oro Referendums_en_España Redland_(Alabama) Gonzalo_M_Borras_Gualis Malay-le-Grand Quien_amará_a_Maria Miami_Vice_(2006) László_Biró M6_TV

html map