Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.astra.ten-przepis.tarnobrzeg.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.constantia.ten-przepis.tarnobrzeg.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.culpam.ten-przepis.tarnobrzeg.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

El_romance_de_la_pena_negra Elopura Escuela_epicúrea FIBA_Américas Estacion_Kitayama Emperador_Keikō Engineering_the_Dead Eusarcus_schubarti Edouard_François_Andre Francisco_Asenjo_Barbieri Excalibur_(espada) Enrique_de_Vedia Florencio_Mantilla FNAC Escuela_de_Negocios_de_Londres Federación_Mexicana_de_Fútbol Ensayo_de_Trauzl FAS_(Incoterm) Eleccion_presidencial_de_Turkmenistán_(2007) Fernando_Bribiesca Farmer_(Dakota_del_Sur) Endeudamiento_público Far_from_the_sun Francisco_Serrano,_duque_de_la_Torre Eje_turbina Ferrocarril_de_echizen Francisco_Lopez_Alfaro Fernán_Miras Enrique_Fraguas Filefront El_deseo_(película_de_1948) Espacio_polinomico El_Gallinofilo Estación_de_Río_Záncara El_estafador_(Lost) Estación_de_Santa_Eulàlia Federación_Española_de_Deportados_e_Internados_Políticos Escudo_de_Armas_Slepowron Elachocharax_geryi Federal_Government_of_the_United_States Erik_Brødreskift Fernando_Chomali El_Club_de_los_Tigritos Emilio_Serrano_Jimenez Estación_Traiguén Estacion_de_Ginebra-Aeropuerto Frank_de_la_Paz_Perdomo Fenomenos_estadísticos El_viaje_infinito_de_Sancho_Panza Eleanor_Columbus Etimologia_de_Peru Fleurieu_sur-Saône Esgrima_en_los_Juegos_Olimpicos_de_París_1924 Equal_Vision_Records Finanzas_publicas

html map