Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.auxilium.do-ofiara.jgora.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.communibus.do-ofiara.jgora.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.cucullus.do-ofiara.jgora.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Aaron_niguez William_C._Morris Comarca_del_Jallas Acer_spicatum_f._roseocarpum Contactos Abeto_(desambiguación) Víctor_de_Mauritania Vacas_(Cochabamba) Chile_(desambiguacion) Chastity_(soundtrack) Wilmore_(Pensilvania) Cirsium_exiguum Zavidovici Colegio_Marqués_de_Vallejo A_carne_é_fraca Comité_Revolucionario_del_Kuomintang Conflicto_israelo-palestino Charles_Jesse Coeur_de_lion Visco_(Italia) Vinsonia_utilis Vampire_Weekend_(album) Viñetero Civilizacion_Proto-elamita WON_Worst_Gimmick Condesa_de_la_Vega_del_Pozo_y_duquesa_de_Sevillano Condado_de_Steele Club_Atlético_de_Pinto Xenobatrachus_rostratus Agriguella Abugués Chlarias Club_de_Balonmano_Ciudad_de_Logrono Yacimiento_arqueológico_de_San_Esteban Virupaksha_Raya Club_Deportiu_Masnou Cichlasoma_cienagae Yu._L._Menitsky Club_Deportivo_Espanya_Industrial A_Hard_day's_night Consonante_fricativa_palatal_velar_sorda Ventas_discográficas Vinos_espanoles Yucca_draconis_var_arborescens Comporta Aeropuerto_Internacional_de_San_Salvador Washington_Heights Colonia_Catinzaco Volvo_Ocean_Race_2005-06 Velimir_Vukicevic Convencion_de_Chinandega Ya_Ya-yah Via_crucis_del_aljarafe Viñedo_de_Languedoc-Rosellón Verano_del_amor

html map