Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Consejo_regional_Alona Videojuego_de_navegador Alectoromancia Valdocco Condado_de_King_and_Queen Conservador_(arte) Aeropuerto_de_Mali_Lošinj Abad_prevost Victoria_de_Francia WP:TRADREFS Chiridopsis_nigropunctata Yonesh. Companía_Chilena_de_Navegacion_Interoceanica Valentín_Valentínovich_Ivanov Colegiata_de_Santa_María_de_Arbas Chris_Massoglia Club_Deportivo_San_Andrés Vuelo_CS-59_de_la_British_Airways_(Star_Dust_) Comision_Económica_para_América_Latina_y_el_Caribe Vinca_intermedia Wallaceton_(Pensilvania) Colin_Kazim-Richards Condado_de_Dinwiddie_(Virginia) Viso_del_Puerto Vaour ATP_Tour_World_Championships_1998 ARA_Santiago_del_Estero_(S_22) Compuesto_quimico_inorganico Comandante_Anubis_"Doggie"_Cruger Valentín_Lamas_Carvajal Aguirre_Larraona Colderrisco_de_Güimar Villa_Alhue Walter_Hooper Colin_Delaney Variedades_(Revista) Víctor-François_de_Broglie AS_532_Cougar Academia_Americana_de_Enfermería Władysławowo_(condado_de_Ciechanow) Ahmad_Dhani Villar_de_gallimazo Akstoy Acoso_inmobiliario Vincent_Pérez Acal_(alternativa_por_castilla_y_leon) Volcán_la_Malintzi Condado_de_Kiowa_(Colorado) Albarin_negro Vectores_columna Venustiano_Carranza_(D.F.) Coalición_de_Gobiernos_Ordenados Companía_Nacional_de_Transmisión_Eléctrica Constante_de_Mills Congresos_Populares_de_Base

html map