Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://swiat-kobiet.pl/paznokcie-migdalki-15-inspiracji/ makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://swiat-kobiet.pl/biale-sukienki-ktore-powinny-znalezc-sie-w-twojej-letniej-garderobie/ zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://swiat-kobiet.pl/fashionelka-zarobila-milion-na-swoich-e-bookach/ wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Lonnie_Rashid_Lynn_Jr Mazdakismo Radiografia_de_tórax Lockwood_(Misuri) Makka_Sagaipova Léon_Paul_Fargue Raton_silvestre_de_tierras_altas Magnolia_de_Delavay Presa_y_pantano_de_Aguilar Mercado_a_Término_de_Buenos_Aires Mateo_I_de_Lorena Primera_circunvolucion_temporal Procariótico Masacre_de_la_mejor_esquina Metrosideros_speciosa Raúl_Aguirre_Camacho Primera_orden_franciscana M_406 Liz_Claiborne Logica_de_predicados Region_viticola_de_Atacama Radio_Nacional_de_Chile Reacción_de_Thorpe Primera_Division_de_Chile_1955 Mataguá Mijail_Getmanov Mecanica_del_sólido_rigido Luis_Enrique_Cabrera_Aguirre Mauborget Miguel_Angel_Martin_(golf) Metalist_Oblast_Sports_Complex Michael_Ostrog_(alias_Max_Grief) Matias_de_la_Peña_Barragan Puerto_del_Sonido Gran_Campeon Loro_(desambiguacion) Marco_Emilio_Lepido_(consul_187_a_C.) Red_Rooster Preterito_Imperfecto Loiza,_Santurce_(Puerto_Rico) Radiotelefonia Länder Puente_Hasán_II Gobierno_de_Serbia Gotsumon Propaganda_sovietica Raúl_Fernández_Longe Propelanomodon Recto_(desambiguación) Marco_Zoppo Pyroraptor Presa_de_aixola Manifa Luis_Javier_González Mariscal_Sucre_FBC

html map