Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.bonos.ta-rosnac.bydgoszcz.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.communi.ta-rosnac.bydgoszcz.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.curia.ta-rosnac.bydgoszcz.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Addio_alla_Madre World_Financial_Center_(Nueva_York) Adolf_Stober Abutilon_arnottianum Vladyslav_Vashchuk Adolf_Merckle Concierto_para_piano_n._2_(Prokofiev) Club_Empresa_Minera_Huanuni Zippeíta Afrobasket_femenino Vielle_Aure Walter_von_Plettenberg Agrarismo_(desambiguacion) Zapsalis Chita_Foras Club_de_Fútbol_Ballenas_Galeana_Morelos Wham! Clavicornaltica_trautneri Valle_del_Ebro Zenbil Youssef_Mokhtari Vetiveria_muricata Club_Luján Condado_de_Pickett Administración_(desambiguación) Chthonius_pinai Abadia_de_Santa_Maria_Laach Ciudades_candidatas_de_los_Juegos_Olímpicos Wolfsbane_(desambiguación) Ciudad_Madero,_Tamaulipas Zuberbühler Citroën_C4_WRC Vallières Comarcas_de_Soria Vásquez_(desambiguación) Vukićević Zonitis_nigroapicata Vierzy Constante_de_Erdos–Borwein Cine_Abstracto Charles_Gardner Vicent_Andres_i_Estelles Condado_de_Rivadedeva Walid_Makled_Garcia Abraham_ihle Alberto_Guitián_Ceballos Valeriana_montana_var._barandana Chattanooga,_Tennessee Abadia_de_Saint-Geraud_d'Aurillac Varceslav_Iordan Valdeprado_Del_Río_(Cantabria) Cinderella_Boy Vilaflor_de_Chasna Clubionina Chenopodium_album_var_polycarpum

html map