Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://swiat-kobiet.pl/akcesoria-na-zime-2018-szaliki-maxi/ makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://swiat-kobiet.pl/moje-inspiracje-okragle-torby/ zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://swiat-kobiet.pl/sweter-na-kazda-okazje/ wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Hospital_de_San_Juan_de_Dios_(Madrid) Anderson_(Alabama) Montsuzain II_Divisao Arboreto_de_Tervuren Guerra_Ruso-Turca_(1787-1792) Artemisia_nova Arrondissement_de_Vendôme Mr._Aguila Andreas_Glyniadakis Hero_(Angel) Hemiblossia_rubropurpurea Huntsville_(Alabama) Monedas_de_euro_de_polonia Andrés_Revesz Gutierre_II_de_Grenier Aperturas_modernas_de_ajedrez Asimetría_estadística Idioma_komi Animax_LA Antoine_Berman Antonio_da_sangallo_el_viejo Arte_Notorio Hadrón_exótico Antezana_de_la_Ribera Hoosiers_mas_que_idolos Morcone Apeadero_de_Luso_-_Buçaco Antropomancia Apsidopis_oxyptera Antonio_Jesus_Camacho_Diaz Ministerio_de_Relaciones_Exteriores_de_la_Unión_Soviética Movimiento_Judio_por_los_Derechos_Humanos Angelo_Siciliano Hero_(canción_de_Enrique_Iglesias) Apocopes Anos_1030_a_C Mirni_(desambiguación) Hermandad_de_Nod Anna_(canción_de_Toto) Hockey_sobre_hielo_en_los_Juegos_Olímpicos_de_Vancouver_2010 Ibáñez_(desambiguación) Arrigunaga Arganoso Homotéticos Gymnocalycium_immemoratum Arunrat_Chaveerach Mini_Hollywood Auditorio_Coca-Cola Guobiao Hoppin'_John Historia_de_los_Comics Arco_Scotia Montroi Héctor_Lorenzo_Rios

html map