Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Piacense

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.fortuna.do-mebel.czest.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.infinitum.do-mebel.czest.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.nihilio.do-mebel.czest.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Convención_Única_sobre_Estupefacientes Cuacuila Corrasión De_Havilland_Aircraft_Company Cordoba_argentina Cushing_(Iowa) Corrosión_por_rendija Alto_Paraiso_(Parana) Cuajiote Ducado_Sajonia_Altenburg Alianza_del_pueblo_trabajador D/A Distrito_de_Água_Grande Alfredo_de_rivaulx Don't_Phunk_with_My_Heart Almendro_de_Cayena Cylindropuntia_exaltata American_Pie_presenta_Band_Camp Dieter_Podlech Alejandro_de_Médici Alvaro_Fayad Dulce_Amargo Coordenadas_galácticas David_di_Donatello_2005 Curadora_de_arte Alestaz Corticarina_johnsoni Dragon_Quest_XI Córrego_do_Ouro Dawn Dipteronia Desmodernizacion Drosera_brevifolia Ecorregión_marina_islas_Sandwich_del_Sur Ana_Pastor_(periodista) Amalthocini Cultura_Huentelauquén Cypselea Coria_del_Río_(Sevilla) Disney's_Hollywood_Studios Crocodylus_acer Crataegus_oxyacantha_var_brevispina Copa_de_Grecia Amarillo_High_School Cruising_with_Ruben_&_the_Jets Alifática Copa_del_Mundo_de_Alemania_2006 Distrito_administrativo Copa_de_Espana_de_Futbol_1933 Dundee Distrito_de_Chinon Cristovao_Falcao Diyarbakir_(Turquía) East_Sussex Donato_De_Santis

html map