Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://tymonejro-8.com.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://tymonejro-9.com.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://tymonejro-10.com.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Remodelacion_San_Borja Georgi_Plejanov Resolución_1351_del_Consejo_de_Seguridad_de_las_Naciones_Unidas Universidad_de_París_XI_Paris-Sud Gebel_el-Silsila Frémeréville_sous_les_Côtes Universidad_Nacional_San_Luis_Gonzaga Retrocognicion Iglesia_de_Cristo_de_los_Santos_de_los_Últimos_Días Túnel_de_Provenca Ignacio_Medina_Pardi Universidad_Al_Azhar Gibson_City Rock_Island_(Washington) Union_Basket_Chartres_Métropole Reserva_nacional_La_Chimba Imma_Monso Inka_Martí Uganda_With_Love Roccabernarda Rene_Sergent Ursula_Wolfel German_Evangelical_Lutheran_Church_of_St._Mark Giorgio_Del_Vecchio Giffoni_Film_Festival Iglesia_de_Santa_María_de_Amargós Uapaca Rob_Schneider Geoje Troutdale_(Oregón) Rosa_Venerini Gerhard_Karl_Gottsberger Municipio_de_Nettle_Creek_(condado_de_Grundy,_Illinois) Tubo_de_neón Río_Tuba VI_Juegos_Panamericanos Iglesia_de_la_Asuncion_(Onda) Un,_dos,_tres..._a_leer_esta_vez Fundacion_Joan_Miró Unión_de_Repúblicas_Soberanas_Sovieticas Getter_robo Roekiah Imagination_Technologies Triple_“A” Universal_Music_Australia Revolucion_española Tábanos Rhacophorus_appendiculatus Municipio_de_Meadow_(condado_de_Clay,_Iowa) Geranium_carolinianum_var._confertiflorum Troncocónico Municipio_de_St._John STAT5A Municipio_de_Plummer_(condado_de_Brule,_Dakota_del_Sur) GForge

html map