Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.multos.to-przod.ostrowiec.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.quisquam.to-przod.ostrowiec.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.vitam.to-przod.ostrowiec.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Derechos_del_colectivo_LGBT_en_Alemania Distrito_de_san_javier_de_alpabamba Cortaderia_quila Alfinelera Djeddars Dirección_cinematográfica Alexánder_Kótov Amy_Reid Alonzo_Potter Dark_match Amietophrynus_kassasii Cultura_de_puerto_rico Cranchiidae Doris_(oceanide) Cultura_rusa Diplocrater Allah_Taala Dieudonnaea Altmünster Edificio_de_la_Jefatura_de_bomberos_de_Brooklyn Dirk_Sager Cultura_de_San_Francisco David_Rock Amelia_Mauve Departamento_La_Poma Ctorrent Cristián_Canuhé Diócesis_de_Mallorca David_Lopez_Lopez Dodonaea_natalensis Diego_Fuentes American_registry_for_internet_numbers Desmond_Hume EKBI Convento_de_San_Nicolás_Tolentino_de_Actopan D.P.Little Dicladispa_sebakuena Copa_de_Oro_de_la_CONCACAF_de_2007 Desbordamiento_del_Río_Hondo_en_2008 Distrito_de_Huayllapampa Dioses_creadores Distrito_de_Karauli Amériko Aleurocanthus_ceracroceus Desvío_Aguirre Deinocheiridae Discografia_de_The_Mars_Volta Dinastía_Seleúcida Cortes_de_Monzon_(1375-1376) Domitilla_la_Mayor Dinastia_amoriana Edificio_Republica_(Entel) Corona_de_los_Andes Corona_Freeway Ambrose

html map