Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.inter.to-wujek.kartuzy.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.morituri.to-wujek.kartuzy.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.premit.to-wujek.kartuzy.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

XV_Festival_Internacional_de_la_Canción_de_Viña_del_Mar Willi_Heckmann Yo_mismo Cocodrilo_de_Montpellier Alejandria_(Antioquia) Vouarces Víctor_Manuel_de_Saboya_y_Sajonia_Coburgo Zähringer_(cráter) Alava_(D-52) Colebr You_and_Me Condado_de_Villalonga Abarema_centiflora Club_Social_Deportivo_Cali Vozrozhdeniya Adalbert_Krieger_Vasena Vena_brava Zosterops_somadikartai Clinostigma_mooreanum AS_Martina_Franca_1947 Wattmetro ARC_Troopers XI_FIFA_World_Cup_1978 Akal_Takht Clara_Petrozzi-Stubin Violeta_Mabel_Domínguez Administracion_de_Transporte_de_Maryland Accelerate_tour Xaçmaz_(raión) Colhue_Huapi Veza_de_montaña Agrupacion_Independiente_de_Grado_Asturias Viejos_fracasos A_Night_to_Remember_World_Tour A_M_S_y_D_Atletico_de_Rafaela Cinética_de_Henri-Michaelis-Menten Agostini Agustín_Patrón_Correa Villa_romana_la_olmeda Vozrozhdéniye_(Kavkázskaya,_Krasnodar) Abies_nobilis_var._robusta Academia_Soviética_de_las_Artes Villafuerte_de_Esgueva_(Valladolid) Cociente_Hare/Niemeyer Wilcoxia_nerispina Xalapa,_Veracruz Yanina_Alicia_Gonzalez_Jorgge Xing Chaudenay_(Saona_y_Loira) Vierdaagse_de_Nimega Children_of_men Combate_de_Cerro_Corá Actividades_de_la_CIA_en_Argentina Conexion_(fibrado_principal) Acidos_grasos_poliinsaturados

html map