Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

EDA_Rhinos César_Abel_Romero Dombeya_acutangula Distrito_de_Barnim Ducado_de_la_Vega Alfa_Cassiopeiae Daniel_Deronda_(pelicula_de_1921) Altbier Cultura_celta_en_Asturias Convencion_de_las_Naciones_Unidas_sobre_Genocidios Dodonaea_candolleana Dayton_Lummis Dunes_Hotel Almas_Transparentes Dordrecht Edgar_Iván_Solis Di-n-butilamina Cuántica Diocesis_de_Ponce Distrito_de_Jacas_Grande Critica_Chilena_a_Mahfúd_Massis Cuelgamures Dia_D:_Asalto_a_la_fortaleza_de_Europa Debil Ecuaciones_totales Amaya_Drive_(Tranvía_de_San_Diego) Desaparición_de_Madeleine_McCann Diócesis_de_Jerez_de_la_Frontera Día_del_Inventor Coulonges_(Charente) Descargar_wikipedia Double,_Double,_Boy_In_Trouble Dioses_Olímpicos DTS-ES Destilación_fraccionada Desembarco_en_Larache Daniel_Johnson Amatlán_(buque_petrolero) Dirección_General_de_Inteligencia Drassinella Criptografia_de_curvas_elipticas Delfín_Prats Cyphon_micans Coppell Di_Stefano Cranves-Sales Copa_de_azerbaiyan Creobiina Dimitri_Aleksandróvich Día_de_la_abuela Alles Alfabeto_griego Cretas_(Teruel) Dioxido_de_manganeso Demografía_de_Angola

html map