Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.diligenter.pod-szczery.lowicz.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.hominem.pod-szczery.lowicz.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.libertatem.pod-szczery.lowicz.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Poiquilohidria Nóvita Paola_Pedraza Nacionalismo_quebeques Pedro_Olea Ovillers-la-Boisselle Noticiarios Nathan_Summers Oleada_de_tornados_de_Maryland_Virginia_y_Washington_D_C_de_2001 Playa_de_Cabopino Patito_de_goma Palaeothespis_stictus Nueva_Zelanda_en_los_Juegos_Olímpicos_de_Pekín_2008 Portezuelo_(Chile) Museo_nacional_de_Eslovenia Plateosauriano Nowy_Kęblow Orquesta_filarmonica_de_Viena Nemanja_Pejcinovic Otodus Papiro_Boulaq_18 Pescante Pesadillas_(historieta) Petrinska_rozhledna Museo_Nao_Victoria Padrinos_Mágicos Pedro_Enrique_Sarmiento Partido_de_la_Sierra_en_Tobalina Olyra_brasiliensis Núcleo_dorsal_del_rafe Neomordellistena_notatipennis O_2_Skymaster Papagayo_de_Guayaquil Pavel_Stepanovich_Najimov Opera Numerónimo Neoraimondia Parque_Olimpico_de_Sydney Ophrys_bertolonii_ssp._drumana PR_GYE Paisajistica Máfico Portland_Castle Perfil_(periódico) MyAnna_Buring Museo_alejandro_de_humbold_de_la_habana Pasión_Vega Nóvaya_Zemlyá Oryctina Peter_J_Veniot Pedro_Velázquez Por_favor_(canción) Paradilla_de_Gordón Padron_(Lugo) Perros_de_agua

html map