Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.cedit.pod-przyjecie.szczytno.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.delicti.pod-przyjecie.szczytno.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.fracta.pod-przyjecie.szczytno.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Steindachneria_argentea Sahara_Español Timple Shawn_P._Wilbur Senaduría Skirgaila Tecnico_de_Biomedica San_Mateo_(Cantabria) Tic_Tac Salta_la_Banca Soussac Sinfonía_n.º_61_(Haydn) Selección_de_fútbol_sub-23_de_Venezuela Toxopsiella Sinployea_youngi Sinfonía_"Viejo_Lambach"_(Mozart) Tic_-_Tac_(canción) Teoría_de_cuerdas_de_Tipo_IIB Saint_Denis_le-Gast Teletón_1992 Thea_sasanqua_var._loureiroi Shewa_(Etiopía) Sergi_Gomez_Sola Selección_de_fútbol_de_Guinea_Bissau Sonata_para_piano_n_1_(Chopin) Sant_Hilari_Sacalm Talcott_Parsons Saint_Congard Subdivisiones_de_Groenlandia Seis_reinos_menores Sugar_Mercado San_Sebastian_del_Pepino_(Puerto_Rico) Seleccion_nacional_de_fútbol_de_Kirguistan Soledad_Fandiño Sonata_para_piano_n._3_(Brahms) Sturmgeschütz_III Torero_(desambiguación) Scala_naturae Taurodontismo The_Big_Eyeball_in_the_Sky Semei Sceptrum_Brandenburgicum Scottish_smallpipes Subfusil_aéreo_Villar-Perosa Sao_Cristóvão_e_São_Lourenco TNA_(desambiguación) Saboreador Saint_Nazaire_de_Valentane Singhiella_premnae Saint_Etienne_de_Gourgas Tesis_del_grafismo Seleccion_de_rugby_del_Canada Sin_ánimo_de_lucro San_Bruno_I_de_Colonia Stenotarsinae

html map