Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.szkolang.pl/tag/epinefryna/ makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.allmendinger.com.pl/tag/gamma-knife-warszawa/ zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.allmendinger.com.pl/tag/allmendinger/ wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Mordellistena_dimidiata H.D. Movimiento_para_la_Reunificacion_de_Rumania_y_Moldavia Idioma_gennaken Avion_de_patrulla_maritima HBOS IPSC_(Tiro_Practico) Hiroaki_Gōda Ateneu_Barcelones Andrés_Guardiola_García_Gómez Arturo_Torres_(Político) Archipiélago_Midway Handbol_Bordils Mosul_Football_Club Gunther_Jauch Ano_213 Monasterio_de_Stavronikita Aumont-en-halatte Gustavo_Manuel_de_Aristegui_y_San_Román Mortadelo_y_Filemon_-_Barcelona_92 Movimiento_"vaportiNacho" Hypostomus_regani Himno_Nacional_(Uzbekistán) Ascensión_Hernández_de_León-Portilla Mirni_(óblast_de_Arcángel) Antonio_de_Cabezón Monachino Angel_Carvajal Hato August_(álbum) I_Festival_de_Cine_Urbano_de_Peñalolén HD_147506 Ministerio_de_Instrucción_Pública_de_España Héctor_Roberto_Chavero Ano_397 Arroyo_Bizcocho Andrés_Artuñedo-Martinavarr Mirentxu Mogataz Heliox Homero_en_el_ejercito Anárquico Attagenus_leprieuri Idioma_cántabro_prerromano Antisimétrica Avion_Corporation Mochiques Idioma_ruso_en_Moldavia Arab_Strap Montpeyroux_(Hérault) Héctor_Vázquez-Azpiri Apaloderma_vittatum Homer_el_vigilante Archidiócesis_de_Olinda_y_Recife Hidrogeno_(desambiguacion)

html map