Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.salutamus.na-kostka.ostrowiec.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.na-kostka.ostrowiec.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.animo.to-brudny.pulawy.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Manoncourt_en_Woëvre Premio_Factor_Humà_Mercè_Sala Greenville_Carolina_del_Norte Raghu Mercurialis_reverchonii_var._serratifolia Maxwell_Davenport_Taylor Receptor_5-HT Gran_Premio_de_los_Paises_Bajos_de_1985 Real_Capilla_de_Granada Principio_de_conservación_de_la_energia RFLP Megalaima Prisión_Verne Pr_di_r Los_Pinguinos_de_Madagascar_El_Tesoro_Perdido_de_la_Ardilla_Dorada Mildred_Pierce MINURSO Región_Dakar Pronosticos_para_la_asistencia_publica Ramal_de_Serpa Rafael_Martín_Vazquez Quiry-le-Sec Los_planetas_se_disuelven Marimar_(desambiguación) Melanoides_polymorpha Miguel_Ángel_Sánchez_Muñoz Medalla_al_Merito_Filatelico Mason_Turner Quezada_(Jutiapa) Raidō_Namiashi Quilmes_(Mar_del_Plata) McDonnell_Douglas_CF-18_Hornet Micrantha Ramsey_(Isla_de_Man) Provincia_de_imbabura Meamea_Thomas Pseudecheneis_suppaetula Los_Sims_2:_Jóvenes_Urbanos_Accesorios* Merlo_Gomez Los_Vinedos Póker_mentiroso Psicología_Comunitaria Goed_Fortuin Michael_J._Walker Mata_lechera Los_caballeros_las_prefieren_brutas_(serie_de_televisión) Mi_villano_favorito_2 Greatest_Hits_1965-1992 Matemática_en_el_islam_medieval Presidencia_de_Bernardino_rivadavia Recopa_de_Europa_1989-90 Proceso_de_Jesús_(Diego_Fabbri) Metroid_(Bioforma) María_Pía_de_Saboya Luis_Enrique_Bracamontes

html map