Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Enfermedad_de_Balo Flammula Evolucion_tecnológica Edward_Hardwicke Enneapterygius_etheostomus Euphorbia_inculta Es_Terreny Emily_Osment Farsetia Eustoquio_Díaz_Velez Fabula_(desambiguacion) F_T_P Fabiola_Zuluaga Evotranspiración Evolucion_territorial_de_Colombia Federico_Storani Ero_s_onoga_svijeta Erik_Rhodes_(actor_porno) Fourth_Dimension El_Método_(actuación) Federico_Augusto_II_de_Oldemburgo Estación_de_Avila Escudo_de_Brunei Estación_de_París_Montparnasse Emily_Bergl Falange_(desambiguación) Erythronium_maximum Festival_Cinematografico_Internacional_de_San_Sebastian Estación_de_Torre_del_Bierzo Elemento_viento El_evangelio_según_Marcos Fenton_Parkway_(línea_Verde) El_Loco_Chávez Federación_Anarquista_Polaca Fernando_Velasquez_Velásquez Ermengol_X_de_Urgel Escaudœuvres Elecciones_presidenciales_de_Colombia_(1876) Eternal_(álbum_de_Samael) El_imperio_de_la_estupidez Ferran_Fernandez Enrique_Tudor Ferrière_Larçon Estación_de_Rupperswil Fotomultiplicador_de_silicio Estacion_de_Getafe_Central Enrique_Perez_de_Guzmán_y_Fernández_de_Velasco Entradilla Fernando_Roig Emigracion_e_inmigración_en_Chile Escanaba_(Míchigan) Estribacion_andina Familia_(economía) Federación_Europea_para_la_Primatologia El_Tiemblo_(Ávila)

html map