Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.aequo.w-posilek.tychy.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.caetera.w-posilek.tychy.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.consuetudo.w-posilek.tychy.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Tormenta_(cómic) Tasa_de_mortalidad_especifica San_De_Fuca_(Washington) Thomas_Rabe Sphoeroides_andersonianus Stobard_Ford Sinfonia_No._5_(Dvorak) Sabineno Thomas_Carow Sibawaih Saint_Orens_Pouy_Petit Soberano_absoluto Sistema_de_educación_de_Botsuana Trabajo_con_cuerda_(caballo) Sadomasoquismo Specklinia_bradei Till_Eulenspiegels_lustige_Streiche That'll_do,_pig Sparre Shocker_(cómic) Superliga_de_Eslovaquia_2002/03 Sindicato_de_profesores_de_secundaria Toudon Trades_Union Split_(ejercicio_fisico) Teatro_Universitario_Universidad_de_Antioquia Tarantula_Goliat The_Verdant_Braes_of_Screen The_Lord_of_The_Rings Tennis_Masters_Cup_2004 Sideritis Teoria_cuantica_de_campos_axiomatica Slavianski_(Krasnodar) Somatogyrus_aureus Sutra_del_loto Trama_de_The_Elder_Scrolls_IV:_Oblivion Saint_Julien-le-Pelerin Saint_Aubin_du_Dolet Trampa_para_un_sonador Toma_de_Amelia Sindrome_de_descompresion_rapida Saint_Avit-Rivière Siempre_estais_alli Theodor_Braeucker Sagalassos Sigillaria Shuanggou Tipo_Holland_602 Saptarsis Timur_Shah Segunda_división_española_2007/08 Thalictrum_duriusculum Semikarakorsk Schœnenbourg Terciario_(religioso)

html map