Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.valeas.pod-bilet.dlugoleka.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.pod-bilet.dlugoleka.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.alteram.ta-aniol.kolobrzeg.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Historia_de_San_Benito HD_114729_b Ancistrus_megalostomus Monomma_janaki Grupo_Morera_&_Vallejo Heijō_kyō Hattoriara Grogol_Utara,_Kebayoran_Lama Hemitilapia_oxyrhyncha Idioma_yuri_(Amazonia) Monotoma_munda Historia_economica_de_Mexico_(1940_2006) Avenida_11_de_Septiembre Havil Hiroki_Sugimura Ancalagon_el_Negro Miquel_Forteza_i_Pinya Gwangju Minas_de_Potosí Movimiento_al_Socialismo_(Venezuela) Ibn_al-Labbana Hugo_Galvez Anaspis_occipitalis Hombres_de_las_cavernas Anos_1270_a_C Arquitectura_de_Kazajistan Arthrodes_xanthopygus Mortadelo_y_Filemón_El_gran_sarao Ano_312 Muerto_en_accion Mitologia_sumeria Ataque_a_puerto_rico_(1797) Gymnorhamphichthys_hypostomus_petiti Holoparamecus_villiger Arrestina_beta_1 HACRE Andres_Vicente_Gomez Australodocus HD_42851 Arenigobius_frenatus Hemicriptófita Mukuro_Rokudô Mission_Hill_(desambiguacion) Mortadelo_y_Filemón_-_Mundial_78 Hartman Hadices IV_Distrito_Electoral_Federal_del_Estado_de_Mexico Mount_Orab_(Ohio) Heloísa_Maria_Buarque_de_Hollanda Hernán_Navascués Moreira_de_Geraz_do_Lima Apio_palustre Antonio_José_Fernández_de_Villalta_y_Uribe I'm_with_You Mindaugas_Timinskas

html map