Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.conjunctis.do-miesien.swiebodzin.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.curiosa.do-miesien.swiebodzin.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.homo.do-miesien.swiebodzin.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Kansas_City_Crossfire Jacqui_McShee Literatura_Catalana Kendall_(Washington) Jardín_Japonés Kronos_Total_Citroën_WRT Libros_hermeticos Julio_(energia) Kurpezova_Gorica Kali_Yuga Landismo Ivo_Josipović Joseph_Nelson_Rose Jose_Maria_Álvarez_(poeta) Jose_Fernando_de_Almansa_Moreno-Barreda Juan_Antonio_de_Jáuregui_y_Retes Integración_de_Sistemas_de_Gestión Jacob_Isenschmid Lerwick Jake_Pelkington Isla_hechizada Jertovec John_Partridge_(astrólogo) Juana_Arce_Molina José_María_Barandiarán Julian_Padrón John_Edwards Lacconotopedilus_singularicornis James_E_McManus Lanquin Ivan_Hermés La_Portilla_(Cantabria) Liberty_(album) Isuerre_(Zaragoza) Joaquin_López_Menéndez Islas_Vírgenes_de_los_Estados_Unidos_en_los_Juegos_Olímpicos_de_Nagano_1998 La_comedia_inmortal Jardin_Botanico_Atlántico Khalifah_II_ibn_Harub_de_Zanzibar Jose_Martinez_Queirolo La_Sociedad_Árabe_de_Conocimiento_y_Administración_(AKMS) Josef_Durm Juan_Conchillos_Falcó Iraponia_scutata La_Joya_(Granada) La_última_cruz Juana_Calamidad La_Riqueza_de_las_Redes Leonor_de_Castilla_(1256-1275) Jose_Victorino_Lastarria_Santander Lealtad_(1861) Limbiate Kavaratti Itsasondo_(Guipuzcoa) José_Toro_Hardy

html map