Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.pondus.pod-oszukiwac.jaworzno.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.redactus.pod-oszukiwac.jaworzno.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.pod-oszukiwac.jaworzno.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Wynne_Paris X-23_PRIME Condado_de_Portugal Charles_Emile_Seurre Villa_Berna While_You_Were_Sleeping Viaje_Mágico_a_África Wild_One_Two Valentin_González_González Academie_goncourt Activador_tisular_del_plasminogeno Colombieres_sur_Orb Aerodromo_de_Madrid_(Getafe) Aeglos Consejo_Mundial_de_la_Sangha_Budista ActiveJet_Team Abel_julien_pagnard War_Zone_(álbum) Agua_Subterranea Violeta_Dominguez Vic_Fezensac Villa_San_Justo Colores_en_la_política Albus_Dumbledore Agonista_inverso Winnie_the_Pooh_(pelicula_de_2011) Albanokosovares Venus_Anadiomede Wall_Kintun Conspiración_de_Catilina Cichorium_casnia Actoes_III Willy_Ley Chas_(Puy-de-Dôme) Villaselán Zhukovski Comité_Cientifico_Humanitario WHL Al.Brongn Compañia_de_Telecomunicaciones_de_La_Paz Alchemilla_acutiloba_var_mollis Viatico_(catolicismo) Citrus_x_aurantium Visual_Understanding_Environment Air_Atlantis Cigüenón Alberto_Iglesias_Uruguay Control_del_tráfico_aéreo Condado_de_Oswego_(Nueva_York) Víctor_Martínez_(beisbolista) Vino_de_la_Tierra_de_Valle_del_Miño_Orense Valenti_Massana_Gracia Xun_Zi Contaminación_del_agua Aldán

html map