Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.w-warszawa.warszawa.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.aequabiliter.w-opieka.swidnica.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.casus.w-opieka.swidnica.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Lord_Worm Maria_Mariño Matthew_Barton Maria_Carolina_de_Borbón_Dos_Sicilias_(1798_1870) Reggio_di_Calabria_(Provincia) Mahomet_II Primera_división_espanola_1991_92 Maurice_de_Bus Lorenzo_I_Suárez_de_Figueroa_(Maestre_de_Santiago) Gordon_Childe MOL_Magyar_Olaj-_és_Gázipari_Nyrt. Raión_de_Jorol Pseudobagarius_alfredi Mauricio_I_de_Hesse_Kassel Mesegar_de_Tajo Rafael_Ballesteros_Durán Protágoras_(desambiguación) Mercer_(Wisconsin) Provincia_de_Bejaïa Puma Gracián Premio_Ignotus_al_mejor_sitio_web Melinia Lorenzo_Aparicio_(Boliche) Proailurinae Programación_(música) Ravadinovo Raul_Alfredo_Cascini Godolías Ludwig_Thuille Praderas_calcareas Los_500_sombreros_de_Bartolomé_Cubbins Merchant_adventurers Luis_Ruiz_de_Aguirre Maximiliano_Laso Raiz_de_la_velocidad_cuadratica_media Proyeccion_de_Caldwell Macrolinguística Protylopus R_A_M_O_N_E.S. Majavisnú Reduccion_polinomica Luis_Alberto_Salcines_Pérez Mariano_Mercerón Pyrgomantis_congica Lobelia_aphylla Manzana_de_la_Rivera Miedo_(álbum) Milciades_Peña_(hijo) Marta_Chapa Pterospartum_tridentatum Gouttières_(Puy-de-Dome) Louis_Desprez Presa_y_pantano_del_Arquillo_de_San_Blas Lou_Dalfin

html map