Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.penates.to-japonski.katowice.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.servatur.to-japonski.katowice.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.to-japonski.katowice.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Zona_Económica_Especial Agronomia Abrigo_Peña_de_Castro_II Constelación_de_Tauro Chernobil Villeneuve_lès-Avignon Agathis_celebica Agueras_de_Quirós Woxhall_(Pensilvania) Vytautas_Mačernis Velleia Valle_de_Kashmir Agustín_Victor_Casasola Condado_de_Brown_(Ohio) Cine_de_portugal Claudine Víctor_Manuel_III Vladislao_II_de_Hungría Villada_(desambiguación) Aisam_Ul_Haq_Qureshi A_comer_merluza/_Hablo_contigo_hermano You_Surround_Me Abd_al_aziz Al_Dhanab Vedrfolnir ARA_Rosales_(P_42) Acuarismo Clasificacion_de_los_virus Charleville_Mezières Claudio_Abbado Aceña_de_Lara Valentin_de_Boulogne Zadoc_Kahn Comisión_Turkel Contracultura_de_1960 Val_de-Travers Vagón_de_piso_bajo_Modalohr Africa_Occidental_Portuguesa Agustin_de_hipona Wörishofen Cimicifuga_serpentaria Alberto_Maggiolini Xiao_Xiao Yahya_ben_Yahya Aesculus_turbinata_f._pubescens Valle_de_la_Muerte_(Polonia) Vicente_Maroto Cine_de_la_movida_madrilena Vuelta_Ciclista_del_Uruguay_2009 Vṛikṣa_āyur_veda Yi_Ching_(budista) Aguaprietista Aerolíneas_de_bajo_coste Cigüita_azul_de_garganta_negra Von_Schwarzenberg

html map