Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.consuetudo.na-studiowac.gorlice.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.decorum.na-studiowac.gorlice.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.felicitas.na-studiowac.gorlice.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Biblioteca_Marsh Año_975 Barril_de_bomba Capilla_San_Nicolas_de_Gerona Banara_pubescens Campeonato_nacional_de_Estados_Unidos_1917 Boxeo_en_los_Juegos_Olímpicos_de_Ámsterdam_1928 Casa_de_Cervantes_de_Valladolid Calle_50_(línea_de_la_7ª_Avenida–Broadway) Billy_les-Chanceaux Bourg-lès-Valence Biblioteca_Pública_del_Estado_(Cordoba) Campeonato_Mundial_de_Atletismo_en_Pista_Cubierta_de_1991 Capítulos_de_Los_Sabados_Secretos Capilla_del_Carmen_(Yarumal) Bolsa_de_Bielsa Betty_Leeds Baião_(Municipio_Portugués) Bristol_Blenheim Bona_fides Campaña_Cambio Captura_del_fuerte_ticonderoga Castrum_Danorum Camp_de_Llíria Capanemia_superflua_var._superflua Berty_Albrecht Capsella_cordigera Catedral_de_los_Santos_Ninos_Justo_y_Pastor_de_Alcala_de_Henares Beatriz_de_Aveiro Candido_Marin_Portales,_alcalde_de_Alcala_del_Valle_(Cadiz)_durante_la_II_Republica Balon_de_Oro_1968 Bárcena_(desambiguación) Canton_de_Mezières-en-Brenne Batrachuperus_yenyuanensis Because_I_Got_High Carlos_Olguin_Trelawny Castillo_de_Ortenburg Campeonato_Europeo_de_Piraguismo_en_Eslalom_de_2006 Calle_Montcada Breuvery-sur-Coole Centro_de_Medios_Independientes Chanchamayo Captura_del_Fuerte_Ticonderoga Calculadora_analógica Capitán_General_del_Mar_Océano_y_Costas_de_Andalucia Britelo_(Ponte_da_Barca) Centrolobium Aída_(desambiguación) Byrnedale Boomerang_(película) Bonzo_Dog_Doo_Dah_Band Barkhausia_foetida Barcarena_(Oeiras) Benjamin_B_Wiffen Cara_Sucia_(tango)

html map