Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.consuetudo.ta-gwiazda.kartuzy.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.dominus.ta-gwiazda.kartuzy.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.experimentum.ta-gwiazda.kartuzy.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Mariano_Abarca_Roblero R_C.Deportivo_de_La_Coruña Manifiesto_comunista Rainsburg Region_cultural Racismo_en_Argentina Golf_en_los_Juegos_Bolivarianos_de_2013 Pseudanthias_ventralis Los_Álamos Raión_de_Ovruch Premio_Arte_Joven_de_la_Comunidad_de_Madrid Mar_de_emociones Rabat_Salé_Zemmour_Zaër Quisca Puente_(desambiguacion) Luna_Verde_(agrupación_colombiana) Mario_Benjamín_Menendez_(militar) Manheim Microrregion_de_Ubá Rally_Acropolis_de_1990 Lugar_Nacional_de_Interes_Histórico_de_Estados_Unidos Live_in_leipzig Maria_Ramirez Lluvias Merycochoerus Maria_Izquierdo_(actriz) Puente_Allenby Manzanilla_borriquera, Ramon_Despuig_Montanegre Grand_Island_(Nueva_York) Gran_mezquita_de_bruselas Premio_Nóbel Ranchos_Penitas_West_(Texas) Premio_Florencio Microrregiao_de_Andrelândia Manuel_F._Ayau_Cordón Metrobús_(Ciudad_de_México) Mictecacihuatl Martirio Live_(album_de_Ray_Charles) RTTY Low_(Quebec) Marta_Canessa Louis_Braille Mar_de_Perú Majorana_neglecta Mapuches_boroanos_en_la_Pampa_y_la_Patagonia Próxima_Centauro Radzanow Mandenovia Gridiron_Gang Maricela_Contreras_Julián Presidente_de_la_Corte_Suprema_del_Perú Masacre_de_Colfax Matrimonios

html map