Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.artis.w-marzec.sosnowiec.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.contra.w-marzec.sosnowiec.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.domus.w-marzec.sosnowiec.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Demócratas Ecorregión_de_agua_dulce_Uruguay_superior Disparates_del_campo Alejandro_VI Cynogale_bennettii Alvaro_Obregón,_Mich. Copa_Mundial_de_Futbol_Sub-17_de_2011 Debbie_Rush Cristina_Pena Dreamgirls Edificio_La_Union_y_el_Fénix_Espanol Dva_daśi Convención_demócrata_de_las_Islas_Virgenes_de_los_Estados_Unidos_2008 Corinne_Marie Curmeria Alianza_Mundial_por_la_Energía_Descentralizada Descripción Digitígrado Crimean_Astrophysical_Observatory Cooperacion_Política_Europea Dag-Erik_Pedersen Alexis_Ruano_Delgado Cordón_de_Juan_Fernández Dias_extranos_(banda) Diario_de_una_ninera Crisant_Bosch_i_Espín Distrito_de_Hay_les-Roses Alfredo_de_Prusia_Sajonia_Altenburgo Ammodendron Cóndor_de_California Dornier_Do_J Dirty_Deeds_Done_Dirt_Cheap_(canción) Cámara_Ardiente Dermatomiositis_juvenil Discografía_de_Bob_Seger Don_Sphynx Directo_(album_de_Soziedad_Alkoholika) EMC_(electromagnetismo) Cuquio Alhuampa Dodecaedros Cumulo_de_diferenciación_4 Economia_neoclásica Alemania_Meridional Despina_(satélite) Cuestión_de_las_islas_Malvinas All_Fall_Down_(álbum) Cortázar_(desambiguación) Almassera Cuencas_de_disipacion Código_civil_de_España Defensa_Tarrasch Curepi Diego_Ayala_Santa_Cruz Cordia_ecalyculata

html map