Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.lubelskie.tymoszka-kat.com.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.lodzkie.tymoszka-kat.com.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.malopolskie.tymoszka-kat.com.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Estadio_Alfredo_Beranger Elecciones_a_la_Asamblea_de_Madrid_(1991) Eduardo_J_Avalos Flavio_Manuel_Mena_Jara Francisco_Fernández_Carvajal Estacion_de_San_Bernardo Ejército_macedonio El_venadito Fawn_Lake_Forest_(Pensilvania) Francisco_de_Ávila_(1573_1647) Estación_de_Acacias_/_Embajadores Estación_de_tren_de_Santa_Justa Focke_Wulf_Fw_Triebflugel Ernesto_Martens Foodpairing Fouquieres_les-Lens Estudia En_directo_(album_de_Leño) Flags_of_the_World Fdc El_Morro_(Casanare) El_Caletón_(Garachico) El_ultimo_caballero Estudios_Hammer Flamingo_(comic) Florida_Beach_Dogs Estilo_cisneriano El_cónsul_Perlasca Ejercito_de_Liberacion_del_Pueblo_Sudanes Foral Escuadristas Estilo_moldavo El_Nino_Jesús_de_Praga Escudo_de_la_República_Socialista_Soviética_Carelo-Finesa Estacion_Central_de_Fráncfort_del_Meno Ejabberd Finn_Arnesson Estación_Tapia Elección_Federal_Parlamentaria_de_2005_en_Alemania Euphorbia_laro Estación_Ernestina F5 El_sueño_de_una_noche_de_verano_(pelicula_de_Jirí_Trnka) Escudo_de_Avilés Ejercito_Paraguayo El_Cepón Equipo_Democrata_Cristiano_del_Estado_Espanol Euphorbia_mandravioky Epactionotus_yasi Elizabethtown Erzurum Escolítidos Enciclopedia_Internacional_de_la_Ciencia_Unificada Estación_de_Planoles Francisco_El_Hombre

html map