Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.epsychoterapiawarszawa.edu.pl/tag/natalia-czubaj-instagram/ makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.epsychologwarszawa.com.pl/tag/samolubna-instagram/ zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.epsychologwarszawa.com.pl/tag/goraczka-hektyczna/ wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Planilandia_(flatland) Norte_Antioqueño Nutricion_Hospitalaria_(revista) Orden_Constantiniana_de_San_Jorge Paginas_mas_populares Norma_Jean_(banda) Penarroya_-_Pueblonuevo_(Córdoba) Patagonia_Tragica Pandanus_elevatus Pavel_Cherenkov Potencias_emergentes Politica_agricola_comun_de_la_Union_Europea Norton_360 Oleksandr_Oleksandrovich_Aliev Orquesta_Sinfónica_de_Chamartin Paraguari_(Dpto._Paraguari,_Paraguay) North_American_OV_10_Bronco Parafonía Nil_(album) Parque_nacional_de_Abijatta-Shalla Patricia_del_Canto Oliba_Cabreta Paul_Hermann_Muller Polystichum_filix_mas Parroquia_Altagracia_(Caracas) Pato_vapor_Malvinero Perfil_(Buenos_Aires) Orcoyen_(Navarra) Pocket_Monsters_Diamante_Perla_y_Platino_La_Película:_Hacia_la_superación_del_Espacio_Tiempo Pholidota_imbricata Pierre_Bayle Picavus Mystirophora Natación_en_los_Juegos_Olímpicos_de_Moscú_1980 Nobody's_Perfect_(canción_de_Madonna) Pancarta Okrug_de_Dzhar-Belokan Pokemon_Diamond_&_Pearl:_Battle_Dimension Nisperero_japonés Piper_conversum Partido_Parlamentario_Irlandes Nipple_to_the_bottle Piazza_della_Rotonda Pionopsitta_aurantiocephala Palometa_negra Notropis_photogenis Oscar_Araiz Peregrinus_deformis Philip_Anschutz Parroquia_de_Saint_John_(Antigua) Operación_Cartwheel P_B._Tomlinson Poligono_de_Poniente Método_de_Ogino_Knaus Otakar_Vavra

html map