Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Estación_de_Cambre Estación_Nueva_Suiza Ficus_caucana Flor_celeste_andaluza Elecciones_gallegas_(1981) Esteban_Agustin_Gascon Fin_de_ano Epicauta_hypoleuca Esteve_Terradas_i_Illa El_Gladiador_(robot) El_día_que_Cayó_Flanders En_Vivo! Fortunata_y_Jacinta,_Benito_Perez_Galdos Formato_CDR El_Arsenal_del_Kremlin_de_Moscu Elecciones_en_colombia El_Mundo_no_es_Suficiente Eduardo_el_Principe_Negro Edmundo_Fernández Fl._Env._Paris FWD El_Senor_de_los_Ladrillos Eduardo_Epszteyn Forcados Enrique_de_Vedia Ernakh Fiat_147_Spazio El_salvaje_(película) Fernandinos Francisco_Barca_Corral Espartales Entorno_integrado_de_desarrollo Estacion_Ausonia Enfermedad_azul Electro_Z Euphorbiodendron_dussii Festival_de_Cine_de_TriBeCa El_Balcon_de_Andalucía_(Isla_Mágica) Fortaleza_de_Povoa_de_Varzim Escudo_de_armas_de_la_Federación_de_Bosnia_y_Herzegovina El_gran_truco Ejercito_del_Aire_de_la_Republica_Polaca Evergreen_(software) El_Americano Francisco_González_Paul_Martinez FK_DAC_1904_Dunajská_Streda Elías_Ahuja_y_Andría Ejercito_Nacional_Boricua Facultad_de_Ciencias_Fisicas_de_la_UNMSM Emballonura_beccarii Forcilin Escuela_de_Berlin_de_música_electrónica Ep_(tipo_de_álbum) Forni_Avoltri Epoca_védica

html map