Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.constantia.to-litera.jgora.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.ditat.to-litera.jgora.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.fortiori.to-litera.jgora.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Isla_Ascensión_(Océano_Atlantico) Jose_Subirá Jake_Carter Juan_Martin_Cadelago José_Garcia-Cernuda_Estrada-Nora La_ilusión_viaja_en_tranvía José_Rodolfo_Pires_Ribeiro Joel_Atilio_Cazal Juan_Pistarini Lista_de_municipios_de_Malaga Janakkala La_Vega_(San_Cristóbal_de_La_Laguna) Ley_de_Manu Justicia_joven Leadhillita LOLcats José_Gómez_Imaz_Simón Linea_E5_(Cordoba) Isla_Aquidneck Juanan_Delgado Kojiro_Sasaki Liga_arabe Liard José_Ignacio_de_Marquez Kevin_de_Glendalough Jose_Hernández_Moreno La_ultima_vez_que_vi_Paris Islas_Duke_of_York La_Verdad_(periodico_de_Vigo) Jabir_al_Kaabi Juegos_ODESUR Laguna_Beach_(desambiguacion) Juan_de_Echávarri_y_Larraín Krzywda_(condado_de_Garwolin) Jena_6 Lee_Chung-Yong Jose_María_Rodríguez_Rodríguez Krasnaya_Gorka_(Anapa,_Krasnodar) Isosorbida Laroles_(Granada) Koelreuteria_chinensis Joana_Benedek Juegos_de_la_Mancomunidad_de_2010 Julio_Ferron Lago_Cardiel Jose_Domingo_Davila_Pumarejo Jacques_Teyssier Jack_Ham Johannes_Duns_Scoto Jean-Paul_Deysson Kluane_Wrangell_St_Elias_Bahia_de_los_Glaciares_/_Tatshenshini_Alsek Leocereus_urandianus Jaap_de_hoop_scheffer Julián_Ibáñez_García Jimmy_Jump

html map