Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.fortuna.do-mebel.czest.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.infinitum.do-mebel.czest.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.nihilio.do-mebel.czest.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

El_sol_y_la_rabia Eugene_Henri_Perrier_de_la_Bâthie Estación_de_Alamedilla-Guadahortuna El_precio_amigo Emilio_Nafarrate Embritopodos Elecciones_europeas_de_1984_(Luxemburgo) Evansburg Exeter_College_Oxford Frances_Hodgkins Estructura_orgánica_de_la_UAM_(México) Firmat_Football_Club Escuela_neoplatonica_de_Alejandría Esparrago_de_Huétor_Tájar_(Denominacion_Específica) Fotografía_Antropologica Elegantly_Wasted_(canción) Editor_Macros Error_α Forja_de_Conocimiento_Libre_de_la_Comunidad_RedIRIS Emilio_Vidal Fiodor_I_de_Rusia Ernesto_Famá Filibusterismo Estación_Camet_(FCGR) Eduard_Melkus Elongacion_(fisica) Era_Azuchi-Momoyama El_Sr._Mojon_el_espíritu_de_la_Navidad Epaumesnil Familly Ernesto_Perez_Balladares Estacion_Barón Era_Tenpyō-hōji Filipe_Luis_Kasmirski Estádio_Cícero_Pompeu_de_Toledo Estilo_de_referencias_de_la_American_Psychological_Association El_Raval_(Distrito_de_Gandía) Fecha_Estelar Ellesmera Farewell_My_Summer_Love Fabio_Martínez Felix_Nieto Eulasia_rapillyi El_enigma_de_Diana Eloy_Farina_Nuñez Estadistica_y_Probabilidad Entrecote_Café_de_Paris Elpais_com Fonograma_(lingüística) Embalse_de_Bucaramanga Estacion_Altamirano Felipe_Codina_Bellés Estud._H._Juan_Fernandez Envenenamiento_por_setas Enchysia

html map