Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.facto.to-powodowac.podhale.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.judicium.to-powodowac.podhale.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.nihilio.to-powodowac.podhale.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Vallfogona_de_Ripolles Villar-Seoane Alano_viii_de_rohan Concha_Urquiza Aerolane-Líneas_Aereas_Ecuador Volcan_Domuyo Vidas_privadas_(obra_de_teatro) Williams_FW18 Virginia_Innocenti Vicario_General Yonatán_Netanyahu Washington_Carrasco_y_Cristina_Fernández A_T_P Air_Labrador Woodside–61st_Street_(IRT_Flushing_Line) Vista,_suerte_y_al_toro Codigo_civil_de_Espana Cicare_CH-14 Adeno_associated_virus Cofradia_de_Ntra._Sra._de_la_Soledad,_Tercio_de_los_Siete_Dolores,_Santa_Cruz_en_el_Monte_Calvario_y_Maria_Stma._de_la_Amargura_(Ciudad_Real) Viborera_de_Cadiz Condado_de_Shoshone_(Idaho) Villiers_sous-Mortagne Votos_(Costa_Rica) Cleveland_(condado_de_Taylor,_Wisconsin) Wohlen Vox_Dei_en_Vivo Acceso_multiple_por_división_de_espacio Zdeněk_Grygera Cien_días Villanueva_de_Gallego_(Zaragoza) Zorzal_ermitano Cofradia_del_Santísimo_Cristo_Crucificado_(Monovar) Cillaperlata_(Burgos) Xavier_vinader Zayas_de_la_Torre Comité_de_Seguridad_Pública Zähringer_(crater_lunar) Al_Mina'a Valsecca Acer_Arena Condado_de_Craighead Wiay_(Hébridas_Interiores) Colegiata_de_Santa_María_la_Mayor_(Caspe) Aegialites_ekarmaensis Adrian_Veidt Constitución_española_1978 ZWV_Nereus Wayne_Embry Acueducto_de_Algeciras Vroil Xose_Deira_Trinanes Aberto_de_Brasília YMCA Acido_laurico

html map