Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://fashionistki.pl/piekna-naturalnosc-w-wiosennej-kolekcji-zara-home/ makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://fashionistki.pl/hit-jesieni-niebieskie-paznokcie/ zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://fashionistki.pl/black-friday-w-mango-outlet/ wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Cancer_del_esofago Barco-prision Batalla_de_Oudenaarde Cayo_Antistio_Vétere_(cónsul_96) Centro_de_Informacion_y_Documentacion_de_la_Comunidad_Valenciana Calotropis_persica COROT-2b Catedral_de_Nuestra_Señora_de_la_Asuncion_de_Popayán Centro_de_Enseñanza_Tecnica_Industrial_CETI Boletin_Oficial_del_Estado Ceilhes_et_Rocozels Carite Buxadé_(historietista) Campeonato_Mundial_de_Gimnasia_Rítmica_de_1992 Basly Balonmano_en_los_Juegos_Olimpicos_de_Moscú_1980 Brachysynodontis_batensoda Centinela_(X-Men) Becky_Cloonan Blood_Red_Shoes Bajo_Canada Canna_concinna Castilleja_variabilis Cecil_B._De_Mille Carpos Baculipalpus_clarencensis Cayo_Julio_Cesar_Caligula Castillo_de_Eslida Campeonato_de_Primera_División_1988/89_(Argentina) CSD_Suchitepequez Certhia_nipalensis Bitið_Fast_Í_Vítið Campeonato_Sudamericano_de_Voleibol_Femenino_de_1975 Barthélémy_Francois_Chardigny Beforu_(album) Calle_34_Estación_Penn_(linea_de_la_7_Avenida–Broadway) Características Carex_contigua Bruce_Ismay Canal_9_de_Bahía_Blanca Barisan_de_ibelin Bohle Branded_(serie_de_televisión) Campagne-sur-Aude Charabones Calicotome_spinosa_var._macrantha Cangrejo_verde_mediterraneo Brachycneme Byrsotria_rothi Cañazas_(distrito_de_Veraguas) Carlos_Caceres_Pino Cahuachi Calle_O'Connell Camargo_(municipio_Tamaulipas) Bryson_(Texas)

html map