Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://tymonejro-8.com.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://tymonejro-9.com.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://tymonejro-10.com.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Páramo_del_Farol Premio_World_Soccer_al_mejor_jugador_jóven_del_mundo Milenio_Televisión Melodifestivalen_1980 MG14 Pulsus_tardus_et_parvus Magnano_(Italia) Marta_Abreu Gran_Premio_de_Turquia_de_2005 Luis_de_Lorena Los_exitosos_perez Los_verdes_campos_del_Edén Marshall_D._Teach Gonypetella_deletrix Lobelia_inflata_var._simplex Procnea Preta_Chari Maurice_Bourges-Maunoury Regiones_de_eslovaquia Preste Project64 Propagación_hacia_atrás Marker_(Østfold) Graduación_M Miguel_Ángel_Arenas_"Capi" Premio_Albert_Lasker Maria_del_Mar Rafael_Armando_Rojas Metanógenos Maltrato_animal Premio_Sor_Juana_Inés_de_la_Cruz Provincias_de_Burundi Real_Academia_Sevillana_de_Bellas_Artes_de_Santa_Isabel_de_Hungria Premio_Jovenes_Talentos_Booket Prasyptera_distincta Melodramaticamente Medios_de_comunicación_en_Concepción Ramon_Valle-lnclán Recorrido_oficial_de_la_Semana_Santa_Malaguena Mestapra María_Juana María_Jesús_y_su_acordeón Gravity_(serie_de_TV) Rafael_Martinez_Díaz Masters_de_Castellón Love_the_Way_You_Lie_(Part_II) Golfo_de_México Lychnis_flos-cuculi_var_congesta Miklós_Radnóti Maquée Rafael_Cifuentes_Latham Product_Manager Lotus_sericeus Prelatura_de_Humahuaca Provincias_de_España

html map