Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Vietminh A_Touch_of_Love_(película_de_1994) Circulo_linguistico_de_Moscu Vélez-Malaga Víctor_Samuel_Peña_Mancillas Confederacion_Hidrografica_del_Júcar Civilizacion_romana Vicariato_Apostolico_de_El_Peten Comarca_de_la_Tierra_de_Lemos Villabermudo Valle_de_zamanzas White_Water_(Oklahoma) Woodbury_(Kentucky) WP:WC_15 Abadejo_(desambiguación) Windsor_(pueblo) Vernengo_Lima About_you_now_(canción) Comarcas_de_la_provincia_de_Cadiz Aitor_Garcia_Flores Condé_sur-Noireau Afrodita_de_Piscis Club_Atlético_Minero_del_Rímac Visigodo_(pueblo) Xoan_Xesus_González Conexion_lineal Yuri_Alekseyevich_Gagarin Volumenes_de_bleach Cis_madecassus Cheilanthes_fragans Clásico_Mundial_de_Béisbol_2013 Colaspoides_mindorensis Venado_de_Margarita Agathosma_serratifolia Valor_y_¡al_toro! Wiborgia_amorphodes Adrian_Francis_Branch Cleistocactus_jujuyensis Yerba_de_los_tiñosos Zostera_maritima Comparacion_de_satélites_naturales_por_tamano Yunohespera_sulcicollis Alain_Gallopin Vlokia_atra Aeropuerto_de_Beauvais-Tille Valderaduey_(rio) Abesedo Ajete_barbón Abu_al-Fida Xazar_Länkäran Vulpes_vulpes_peculiosa APRT Coelorinchus_macrolepis Consejo_nacional_de_suiza Aeropuerto_Internacional_de_Bahías_de_Huatulco

html map