Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.paribus.ten-samolot.rzeszow.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.referendum.ten-samolot.rzeszow.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.ten-samolot.rzeszow.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Balnot_la-Grange Buxo_ordinario Bacari Calpicarpum Centro_Empresarial_Nacões_Unidas Bordertown Bisetocreagris_klapperichi Carex_orthostachys Buduica Bardenas Campeonato_Europeo_de_Waterpolo_Masculino_de_2003 Boeing_Y1 Canchalagua_espanola Batería_de_san_antonio Boyero_de_Flandes Cayo_Escribonio_Curión Broadway_(IND_Crosstown_Line) Bellagio_(hotel_y_casino) Bourguignon_les-la-Charite Canelones Caspar_Commelin Bṛhat_Saṃhitā Ceremonia_ritual_de_los_Voladores Bajio_(México) Centro_Cultural_Clavijero Calle_Al-Rashid Castillo_de_Montehano Capilla_de_los_Mártires_de_Cunhaú_y_Uruaçu Chapada Batalla_del_monte_graupius Cauliflower_and_cheese Balián_de_Ibelin_Principe_de_Galilea Canek_Vázquez_Gongora Center_Moriches Camponogara Campanula_cerviana Billy_(loir_y_cher) Chaltrait Boeing_C-32 Carlstrom Banksia_marginata Chamissoa_pyramidalis Base_de_datos_quimica Carlos_Urán Batalla_de_maldon Cai_(banda) Canal_de_Cabarrus Campeonato_Europeo_de_Natacion_de_1958 Carmine_Appice Banco_ambrosiano Bilbao_(pelicula) Campaña_Antichina Calle_Spring_(linea_naranja) Bernard_nathanson Canaveral_de_León

html map